BAJKOTERAPIA

O BAJKOTERAPII

"Nie jest łatwo strach oswoić. Trzeba wiedzieć: strach się boi.  Ma spotniałe blade dłonie, Futro wiecznie nastroszone, Niespokojne wielkie ślepia. Wie, nie będzie nigdy lepiej. Niekochany, zaniedbany patrz, przemyka się wzdłuż ściany.

Zimny. Czujny. Roztrzęsiony. W ciemnym kącie przyczajony. Wystaw mu miseczkę mleka. Oswój go. On na to czeka." 
                                                                                                                                             

                                                                     p. Justyna Winiarska 

Bajkoterapia  ma na celu dostarczenie dziecku wiedzy i pozytywnych wzorców zachowania. Daje szansę na poznanie różnych sposobów myślenia i działania co może przełożyć się na lepsze radzenie sobie w wielu trudnych dla dziecka sytuacjach, np. podczas pierwszych dni w przedszkolu, czy w przypadku wystąpienia innych nieracjonalnych lęków, może mieć także działanie relaksacyjne. 

Bajkoterapia jest dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ pozwala na zredukowanie lęków charakterystycznych dla dzieci w danym etapie rozwojowym, pomaga także w rozwijaniu zainteresowań, wzbogaca  mowę i zainteresowania dzieci . Zajęcia z bajkoterapii pozwalają dziecku na zrozumienie otaczającego go świata, emocji i lęków, z którymi się styka. 

Na zajęcia z bajkoterapii zapraszamy dzieci już od 3 roku życia. Zajęcia odbywają się grupowo i indywidualnie.

Do zajęć z bajkoterapii możliwe jest włączenie również pieska (połączenie bajkoterapii z dogoterapią) -dla osób chętnych. 

Mądry pies