TERAPIA Z WYKORZYSTANIEM EMPATHY DOLLS

Terapia z wykorzystaniem lalek terapeutycznych (Orignial Empathy Dolls) wprowadzona została w przestrzeń terapeutyczną (za zgodą właściciela patentu) dzięki Pani Monice Habik z Neurogen. Metoda umożliwia podarowanie dodatkowego wsparcia w terapii dzieci ze spekturm autyzmu, z niepełnosprawnościami w zakresie m.in funkcjonowania społecznego, z deficytami w rozwoju sensorycznym i z zaburzeniami rozwojowymi. 


 
Lalki Empathy Dolls zostały zaprojektowane w taki sposób, by dawały dzieciom poczucie bezpieczeństwa (również dzięki dołaczonym bijącym serduszkom), uczyły emocji i kontaktu dzięki m.in swoim rozmiarom, przypominającym faktyczny wzrost dziecka, pozwalają także na utrzymanie "kontaktu wzrokowego" z dzieckiem, dzięki czemu wpływają na rozwój emocjonalny najmłodszych. Pomagają też w w budowaniu zaufania i wpływają na pozytywny obraz samego siebie. Terapia z ich wykorzystaniem skupia się na spersonalizowanym wspomaganiu rozwoju dziecka i doskonaleniu jego umiejętności w przyjaznym i bezpiecznym środowisku z punktu widzenia samego dziecka. 

Do naszej rodziny Empathy dolls należą lalki Emilka i Antoś oraz kot Billy i pies Brando. Billy wielkością i dotykiem przypomina prawdziwego kota, a Brando małego psiaka.

 

Wszystkie lalki mają dołączone specjalne serduszka (które naśladują bicie ludzkiego serca w rytmie 60 uderzeń na minutę) a przed zajęciami otrzymują podgrzany wcześniej woreczek magazynującym ciepło by dzieci miały jeszcze większe poczucie ciepła i bezpieczeństwa.