WARSZTATY ZOOLOGICZNE - "ŻYWE LEKCJE PRZYRODY: NA CZTERY ŁAPY" i "ZWIERZĘTA DZIECIOM"

Warsztaty zoologiczne mają formę zajęć edukacyjnych i odbywają się z udziałem żywych zwierząt dzięki czemu dzieci i młodzież ma szansę na poznanie różnych gatunków oraz poszerzenia posiadanej już wiedzy w łatwy i przyjemny sposób.

 

Uczestnicy zajęć mają możliwość dowiedzieć się w jaki bezpieczny sposób opiekować się różnymi gatunkami zwierząt (także egzotycznymi), w jakich warunkach powinny żyć, jakie są ich podstawowe potrzeby i w jaki sposób możemy nawiązać z nimi relację, która będzie prawidłowa i dobra zarówno dla nas jak i zwierzęcia. Omawiamy również tematykę profilaktyki weterynaryjnej i pierwszej pomocy dla zwierząt. 

Obecnie prowadzimy następujące programy:

- "Żywe lekcje przyrody: na cztery łapy" - dedykowane dzieciom i młodzieży szkolnej

- "Zwierzęta dzieciom" - dla młodszych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

 

W przypadku zwierząt udomowionych, z którymi można stworzyć głęboką więź zajęcia mają formę interwencji z udziałem zwierząt (Animal Assisted Intervention). 

Zajęcia prowadzone są w gabinecie po uzgodnieniu terminu oraz w placówkach edukacyjnych: przedszkola i szkoły. Czas trwania pojedynczych zwierząt to 45 min. Możliwe są zajęcia cykliczne, podczas których omawiane są gromady i gatunki różnych zwierząt. 

PRACUJEMY OBECNIE Z: 

titus.JPG

TITUS

dla Gabi (1).jpg

PŁACZEK

P3290261.JPG

BELLA

SWINKA.jpg

FILIP

P4290001.JPG

DONATELLO

dla Gabi (36).JPG

RAFA I SEBASTIAN

dla Gabi (11).JPG

DINEK

szczur.jpg

DZIUBASA